Resultatet från MSV Cupen 2

Klass D

Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot

2 Per-Arne Säfström Mosås BGK 50 48 49,0 2 98
8 Gustav Westman Mosås BGK 69 73 71,0 4 142

Klass C

Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot

1 Åsa Jakobsson Mosås BGK 44 38 41,0 6 82
2 Ulla Ljung Mosås BGK 42 40 41,0 2 82
8 Ann-Marie Lindvall Mosås BGK 50 42 46,0 8 92
12 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 52 45 48,5 7
97

Klass B

Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff
Tot
2
Tim Gustafsson Mosås BGK 40 35 37,5 5 75
3 Jan Lindvall Mosås BGK 39 36 37,5 3 75
15 Julia Sjöberg Mosås BGK 45 39 42,0 6 84
20 Christer Mosswald Mosås BGK 44 48 46,0 4 92

Klass A

Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
4 Håkan Robertsson Mosås BGK 31 37 34,0 6 68
8 Robin Andersson Mosås BGK 38 38 38,0 0 76

Bra spelat alla Mosåsare idag,  Vi visade verkligen

vår färg idag 


Resultatet från seriespelet Sunsdsvall



TABELL
PlacLagSVOFSlagPoäng
1Mosås BGK7601112012
2Sundsvalls BGK7511110511
3Skoghalls BGK7502113110
4Köpings BGK730411086
5Södertälje BGK730411426
6Eskilstuna BGK720511704
7MGK 49 Nyköping720511794
8Örebro BGK711511493





Tävlingskalender 

  Spelprogram 2019