Här kommer det presenteras när det är Månadstävlingar


MOSÅS BGK

Endast för klubbmedlemmar

  MÅNADSTÄVLING  KL 18.00

 Årets första månadstävling är:

             Datum: 12/5-21 


           Startavgift 40 kr


Mosås BGK
4:e Månadstävling
Den 30  Juni 2021
Klass A Varv 1 Varv 2 Summa
1. Håkan Robertsson 34 35 69
2. Ginalyn Robertsson 36 39 75
3. Örjan Almstedt 45 47 92
Klass B
1. Jocke Holm 37 41 78 S
2. Ann-Marie Lindvall 40 38 78
3. Christer Mosswald 40 41 81
4. S-O Bäck 46 42 88
5. Katta Holm 46 45 91
5. Åsa Jakobsson 49 42 91
6. Kerstin Bäck 52 48 100
7. Ulla Ljung 60 42 102
Klass C
1. Mariana Karlsson 54 39 93
2. Eva Andersson 56 42 98
3. Annalena Kilsberger 59 46 105
4. Thomas Kilsberger 58 48 106
5. Mari Jansson 63 58 121


Resultat från 16/6


Mosås BGK
3:dje Månadstävlingen, EB 3 varv
Den 16 juni 2021 
Klass A Varv 1 Varv 2 Summa Varv 3 Totalt
1 Håkan Robertsson 24 24 48 26 74
2 Christer Mosswald 30 29 59 25 84
3 Janne Lindvall 28 29 57 27 84
4 Örjan Almstedt 35 32 67 29 96
Klass B
1 S-O Bäck 30 25 55 24 79
2 Katta Holm 32 33 65 28 93
3 Ann-Marie Lindvall  29 39 68 26 94
4 Åsa Jacobsson 31 27 58 37 95
5 Jocke Holm 31 38 69 33 102
6 Kerstin Bäck 35 40 75 28 103
7 Ulla Ljung 33 33 66 38 104
Klass C
1 Mariana Karlsson 37 35 72 31 103
2 Thomas Kilsberger 32 39 71 35 106
3 Pelle Säfström 43 32 75 43 118
4 Annalena Kilsberger 41 46 87 47 134


Resultatet från 12/5:

Mosås BGK
1:a Månadstävlingen
Den 12 Maj 2021
Klass A Varv 1 Varv 2 Summa
1 Håkan Robertsson 41 40 81
2 Ginalyn Robertsson 43 46 89
3 Örjan Almstedt 47 47 94
Klass B
1 Jocke Holm 45 38 83
2 Christer Mosswald 47 40 87
3 S-O Bäck 47 41 88
4 Katta Holm 39 53 92
5 Åsa Jacobsson 47 51 98
6 Ulla Ljung 52 48 100
7 Ann-Marie Lindvall  53 48 101
8 Kerstin Bäck 55 51 106
Klass C
1 Pelle Säfström 48 58 106
2 Berit Gyllander 53 56 109 S
3 Mariana Karlsson 53 56 109
4 Thomas Kilsberger 53 59 112
5 Gullmar Andersson 62 58 120
6 Eva Andersson 60 62 122
7 Annalena Kilsberger 52 70 122
8 Mari Jansson 72 63 135


Nästa tävling är:  2/6  kl 18.00. V-pris

(26/5 blev framflyttad pga regn

Anmälan på plats senast kl  17,45

Startavgift: 40 kr

Klass A Varv 1 Varv 2 Summa
1. Håkan Robertsson 37 31 68
2. Ginalyn Robertsson 50 39 89
Klass B
1. Christer Mosswald 41 33 74
2. Jocke Holm 42 40 82
3. Katta Holm 48 40 88   Sudden
4. Åsa Jakobsson 43 45 88
5. Ulla Ljung 54 47 101
6. Ann-Marie Lindvall 53 49 102
7. S-O Bäck 50 57 107
8. Kerstin Bäck 53 58 111
Klass C
1. Thomas Kilsberger 56 44 100
2. Annalena Kilsberger 53 51 104
3. Berit Gyllander 51 59 110
4. Mariana Karlsson 57 54 111
5. Pelle Säfström 54 58 112
6. Mari Jansson 65 51 116
7. Eva Andersson 61 65 126







Endast för medlemmar