Här kommer det presenteras när det är MånadsTävlingar/Större tävlingar


Mosås BGK





4:e Månadstävling EB





Den 26 Juni 2019





Varv 3 utgick p.g.a regn












Klass A Varv 1 Varv 2 Summa Varv 3 Summa
Fredrik Larsson 29 23 52


Håkan Robertsson 28 24 52


Örjan Almstedt 30 29 59


Kerstin Bäck 28 36 64


Christer Mosswald 39 26 65
















Klass C





Ulla Ljung 28 28 56


Joakim Holm 38 30 68


Katarina Holm 44 31 75


Åsa Jakobsson 41 40 81


Ulla-Britt Östlund 42 39 81


P-A Säfström 46 40 86


Gustav Westman 41 48 89


Berit Gyllander 44 48 92


Mariana Karlsson 43 49 92




















Mosås BGK




3:e Månadstävling




Den 19 Juni 2019










Klass A Varv 1 Varv 2 Summa
1 Håkan Robertsson 34 33 67
2 Tim Gustafsson 38 37 75
4 Fredrik Larsson 42 41 83
5 Julia Sjöberg 54 45 99













Klass B



1 Ulla Ljung 40 42 82
2 Christer Mosswald 36 49 85
3 Ann-Marie Lindvall 46 39 85
4 S-O Bäck 46 41 87
5 Åsa Jakobsson 45 44 89
6 Kerstin Bäck 46 43 89







Klass C



1 Jokke Holm 46 47 93
2 P-A Säfström 47 47 94
3 Bertil Johnsson 47 52 99
4 Gustav Westman 49 54 103
5 Mariana Karlsson 59 63 122
6 Berit Gyllander 61 69 130
7 Ulla-Britt Östlund 70 77 147








Mosås BGK




2:a Månadstävling V-pris 1:a




Den 29 Maj 2019










Klass A Varv 1 Varv 2 Summa
1 Håkan Robertsson 35 30 65
2 Tim Gustafsson 35 34 69
3 Örjan Almstedt 40 39 79
4 Fredrik Larsson 41 40 81
5 Julia Sjöberg 46 38 84
6 Christer Mosswald 50 44 94







Klass B



1 Kerstin Bäck 40 48 88
2 Åsa Jakobsson 46 45 91
3 Ulla Ljung 50 52 102
4 S-O Bäck 49 54 103







Klass C



1 P-A Säfström 45 47 92
2 Berit Gyllander 58 53 111
3 Jokke Holm 57 56 113
4 Bertil Johnsson 57 59 116
5 Gustav Westman 68 54 122
6 Mariana Karlsson 61 62 123
7 Ulla-Britt Östlund 70 71 141






































































































Endast för medlemmar


Månadstävlingar 2019


Tävlingsansvariga





Nr 1

Onsdag 15 Maj

kl 18.00

Kerstin - S-O - Åsa

Nr 2

Onsdag 29 Maj (V-pris)

kl 18.00

Tim - Julia - Fredrik

Nr 3

Onsdag 12 Juni

kl 18.00

Ulla - Bertil - Kjell P

Nr 4

Onsdag 26 Juni (EB)

kl 18.00

Christer - Håkan - Adith

Nr 5

Onsdag 14 Augusti (V-pris)

kl 18.00

Berit - Ann-Marie - Gustav

Nr 6

KM Lördag 31 Augusti

kl 10.00

Christer - Håkan - Adith

KM-mix

Söndag 1 September

kl 11.00

Vi hjälps åt